środa, 14 kwietnia 2010

Ishbel

Dziergam teraz kilka rzeczy naraz. Niektórych nie mogę skończyć, choć są prawie na finiszu, bo czekam na brakującą włóczkę.
Zabrałam się za Ishbel, została mi włóczka po sfilcowanej chuście i postanowiłam ją wykorzystać właśnie na ten projekt. Nie obyło się bez małych problemów. Zgadywać nie trzeba. Nitka skończyła mi się tuż przed ostatnim rzędem - zamykającym robótkę. Szybko napisałam do Marty i tego samego dnia pojechałam po brakujący kawałek włóczki. Dzięki jej uprzejmości mogę pokazać Wam moją wersję tej chusty:


Włóczka to 100 Pure Wool w kolorze Amatista:


Chustę robiłam na drutach 3mm, ale tylko dlatego, że omyłkowo po nie sięgnęłam. Normalnie wzięłabym 3,5mm. Jak się zorientowałam, szkoda mi było pruć. Wzór jest prosty, nawet trochę mnie nudził, jednak z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona.

Marta - bardzo dziękuję!!!

16 komentarzy:

 1. Zaglądam na Ravelry, patrzę...o! Jaka ładna ta Ishbel! Pięknie w cieniowanej włóczce wygląda. Pewnie dla Ciebie to nuda, a u mnie jest w kolejce, żeby sprawdzić czy koronki lubię. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna chusta. Wygląda wprost idealnie. Ja właśnie czekam na dokładnie taką włóczkę. Przy okazji chciałam zapytać ile czekałaś na dostawę z 100 Pure Wool?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko powtórzę. Pięknie wyszła.Doskonale widac wzór ażurowy. Jeśli pozwolisz, to ja też Marcie podziękuję. To dziewczyna o wielgachnym sercu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. hej< a to ja miałam Ci podziękować za miłą wizytę! bardzo dobrze,ze skończyła Ci się ta włoczka, bo jeszcze całe wieki zbierałabym się do zaproszenia Ciebie:)))
  chusta cudna - nie mogłoby być inaczej. już ją userduszkowałam :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. przepiękna, wprost do zakochania

  OdpowiedzUsuń
 6. Acha, to za to były te apetyczne słoiczki w darze... *^v^* Śliczne kolory, byłaby też fajna taka cała ażurowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Och piękna. Kolorek w moim, ostatnio ulubionym klimacie. Złote ręce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładny szal, przyjemne połączenie kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 9. CU@5, Barbaratoja, Magii66, Effcia, Laura, Kachazet, Artesanka, Gosia, Вязалочка - pięknie dziękuję:)

  Airia - miło mi:) Jeśli chodzi o czas oczekiwania na włóczkę, to trzeba wykazać się cierpliwością co najmniej czterotygodniową!

  Myszopitca - dzięki za userduszkowanie chusty! Następnym razem grzecznie poczekam na zaproszenie, a nie wtargnę bezczelnie jak za pierwszym razem!

  Brahdelt - zgadłaś, za to były te słoiczki:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczna IZA;taka charakterna wyszła w tych barwach.
  Moja amatista czeka na swoją szansę

  OdpowiedzUsuń
 11. Mirka - pięknie dziękuję:)

  Dagny14 - dzięki; ciekawa jestem co z niej powstanie?!

  OdpowiedzUsuń