poniedziałek, 15 czerwca 2009

I ja też tam byłam

Wybrałam się wczoraj na Pole Mokotowskie, choć w sobotę czarno to widziałam, bo lało strasznie. Ale aura zmieniła swoje oblicze i bez obaw, że zmoknę wyruszyłam. Na miejsce dotarłam około godz. 12.20 i ku mojemu zdziwieniu, żaden drut w słońcu nie błyszczał. Zaczęłam intensywniej wytężać wzrok i ..... i dojrzałam nieśmiało powiewającą włóczkę, która zapraszała mnie chętnie na ławeczkę, na której siedziała już Kruliczyca. Nieco później dotarła Szpilka, Myszoptica, Kalina, Brahdelt i Bietas.
Dziergałyśmy sobie i rozmawiałyśmy miło na tematy różne i jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, czas płynął zbyt szybko:( Przechodnie reagowali różnie, jeden pan nazwałał naszą gromadkę "Kołem gospodyń miejskich", znaleźli się też delikwenci natrętni, ale w skromnej ilości. Większość przechodziła i zerkała w naszą stronę z zaciekawieniem.

Ja zabrałam ze sobą to:


Pojawiła się propozycja cyklicznych spotkań, co bardzo nas ucieszyło:)

Zdjęcia dziergających, nie są mojego autorstwa. Podprowadziłam je Myszoptice i Brahdelt, dziewczyny nie macie mi chyba tego za złe?:)

12 komentarzy:

 1. A, proszę bardzo. *^v^* Ja nie mogę wyjść z podziwu, jak Ty dziergałaś te ażury jednocześnie gadając z nami i nie mając oczu cały czas wlepionych w schemat... ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję za miłe spotkanie i ciacha:)
  następnym razem ja również przyniosę coś na przekąskę, żebyśmy z sił nie opadły:)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja dziękuję za miłe spotkanie:)
  Brahdelt- słonia nauczy się tańczyć, to i ja przy kolejnym szalu wzór zapamiętałam^_^

  OdpowiedzUsuń
 4. Pobuszowałam trochę w tym necie i mam do ciebie bardzo zasadnicze pytanie - czy jest zasadnicza różnica między addikami a knit-picksami?
  Bo te drugie jednak tańsze a po drugie występują w bardzo ciekawym mini - komplecie (nie przypominam sobie bym robiła coś na grubszych drutach niż 5,5)
  Kalina

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wytrzymałam i kupiłam
  Knit Pro - mały zestaw + 2 końcówki, które często używam, a których nie było w zestawie + tak jak radziłaś dodatkowe żyłki.
  Dzięki
  Kalina

  OdpowiedzUsuń
 6. Kalina-bardzo dobry i rozsądny wybór. Na pewno będziesz z nich zadowolona;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję ... i powiem tak , zazdroszczę i Wam w Warszawie i innym w Krakowie.
  Może kiedyś uda mi się trafić w czasie będąc w Polsce....
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam do Warszawy, nie musimy czekać do przyszłego roku:) Pozdrówka^_^

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam,
  Jestem pod wielkim wrażeniem kapelusików. Coś pięknego. Mam pytanie.Ile orientacyjnie oczek trzeba nabrać na kapelusik dla takiej dziewczynki. Chciałabym zrobić dla córci koleżanki.dziękuję i pozdrawiam serdecznie.iza

  OdpowiedzUsuń
 10. Iza- wszystko zależy od wieku dziecka, grubości włóczki. Napisz proszę na maila, to podam Ci dokładniejsze wskazówki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zazdroszczę i tym w Warszawie i tym we Wrocławiu i innym co sie dziergać spotkały. W mojej okolicy nic takiego nie było, czyzby robótkójących w lubelskim nie było?
  Pozdrawiam B

  OdpowiedzUsuń
 12. W takim razie zapraszam na kolejne pupliczne dzierganie do Warszawy:)

  OdpowiedzUsuń